Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година?

Сподели на:

Дали се прашувате која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година? Оваа статија ќе ви помогне да донесете одлука, ве молиме прочитајте ја целата статија. Вашата брава на влезната врата е неопеан херој, кој тивко го чува вашиот имот од крадци и никаквеци. Паметните брави се суперхерои на овој вид, обдарени со исклучителни способности кои го олеснуваат животот (и малку позабавен).

Поголемиот дел од паметните брави се или адаптери за мртви завртки (кои го заменуваат вртењето на палецот со моторизирано) или замена на мртви завртки. Со која било од најновите паметни брави за врати што може да се купат во 2021 година, можеби ќе имате сигурна влезна врата што всушност е едноставна за отворање.

Ги истакнуваме најновите модели кои вклучуваат популарни гласовни асистенти како Amazon Alexa и Google Home, повеќе влезни точки и зголемена безбедност. Размислете за овие паметни брави за врата која го одржува вашиот дом безбеден, а притоа останува погодно за вашиот бурен начин на живот.

Ако често пристигнувате дома со полни раце, ќе ви се допаднат овие паметни брави за врати. Многу од нив се активирани со отпечаток од прст. На овој начин, можете да ја отклучите вратата без да ги наместите намирниците или да ја пуштите раката на вашето дете.

Дополнително, безбедносните карактеристики како што се завртките, автоматското заклучување во случај на погрешни шифри и откривањето движење го прават кој било од овие уреди одличен избор. Ајде да ги испитаме.

Паметна брава за врата за купување за вашиот дом

1. Заклучување на ниво

Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година
Заклучување на ниво на кредити за слика

на Заклучување на ниво невидливата паметна брава има конвенционален дизајн и е компатибилна со Apple HomeKit, Amazon Alexa и Ring. Ја трансформира конвенционалната брава на вратата во паметна.

Ако сакате да ја надградите безбедноста на вашата влезна врата додека го одржувате историскиот стил на вашиот дом, не гледајте подалеку од невидливата паметна брава Level Lock. Цврсто се вклопува во вашата брава и се чини дека е која било друга конвенционална брава. Дополнително, ви овозможува да ја споделите вашата сметка со роднини и пријатели. Дури и ви дава известувања при влез и излез.

2. Паметна брава за врата Smonet без клуч

Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година
слика кредити Смонет

на Паметна брава за врата Smonet без клуч има капацитет на меморија до 500 уникатни шифри. Дополнително, можете да го заклучите и отклучите од која било локација.
Паметната брава за врата Smonet без клуч е уште една опција за паметна брава на врата која е веќе достапна. Оваа влезна точка без клуч може да складира до 500 шифри и автоматски ќе се исклучи пет минути доколку се внесе погрешна лозинка повеќе од пет пати. Најдобриот дел е што работи и со Alexa.

3. eufy Smart Lock

Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година
Слика кредити eufy

на eufy Smart Lock Touch Скенерот за отпечатоци ја отклучува вашата влезна врата на три различни начини:

  • Преку отпечаток од прст,
  • Апликацијата eufy Security,
  • Тастатурата или копче.

Со eufy Smart Lock Touch скенерот за отпечатоци на вратата, можете да ја отклучите вашата влезна врата на кој било начин што сакате. Во меѓувреме, подлогата за отпечатоци од прст го препознава и отклучува вашиот отпечаток за само 0.3 секунди. Потоа, кога ќе ја затворите вратата, таа автоматски се заклучува.

4. Ultraloq U-Bolt Pro + Wi-Fi Bridge

паметна брава за врата за купување за вашиот дом
Слика кредити Ultraloq

Контролирајте го вашиот Ultraloq Smart Lock од каде било и во секое време: далечинско заклучување, отклучување, споделување пристап и прегледување на дневник за тоа кој влегол и кога го направил тоа користејќи апликација за паметен телефон што вклучува WiFi Bridge. Далечински дистрибуирајте го вашиот клуч или код до семејството, гостите или сервисниот персонал за постојан пристап, одредени датуми или временски периоди.

Интеграција на паметен дом: гласовна контрола на Alexa и Google Assistant. Компатибилен со IFTTT. Компатибилен со Apple Watch.
Инсталација сами: Едноставно користете шрафцигер за да го замените постоечкиот штраф. Надворешна паметна брава со оцена IP65, која е прав и водоотпорна и може да одолее на екстремни температури. Поддржано од Ultraloq, врвниот светски бренд за паметни брави со над 1 милион задоволни клиенти во Соединетите држави. Дополнително, вклучена е доживотна механичка гаранција и 18-месечна гаранција за електрична енергија.

Систем за влез без клуч со 6 функции интелигентно заклучување: допрете и продолжи 360° ID на отпечаток од прст + тастатура против ѕиркање + паметен телефон + автоматско отклучување + тресење за отворање + механички клуч 360 ° ID на отпечаток од прст + тастатура против ѕиркање + паметен телефон
Smart Lock автоматски ја заклучува и отклучува вашата врата кога заминувате и кога се враќате со паметниот телефон во џеб.

5. Паметна брава Altro Smart Model X

паметна брава за врата за купување за вашиот дом
Слика кредити Altro Smart

на Паметна брава Altro Smart Model X се одликува со технологија со нула допир, која ви овозможува да ја отклучите вратата без да користите клуч. Дополнително, има еднонасочно видео и двонасочно аудио.

Паметната брава Altro Smart Model X е уште една практична опција на нашата листа на најнови паметни брави за врати. Тоа ви овозможува вам и на вашите гости да влезете во вашиот дом без да користите клучеви. Дополнително, ве известува во реално време кога некој ќе пријде. Дополнително, кога оваа брава ќе открие движење, автоматски започнува да снима видео.

6. LOCKLY Vision паметна брава со камера за ѕвонче на врата

паметна брава за врата за купување за вашиот дом
Слика кредити LOCKLY

на Паметна брава со камера за ѕвонче на врата LOCKLY Vision ви овозможува да ја отклучите вратата користејќи гласовни команди, апликација, 3D скенер за отпечатоци, код за пристап или клуч.

Ако често имате гости, можеби ќе сакате да ја пробате паметната брава на камерата за ѕвончето LOCKLY Vision. Ја отклучува вашата врата на пет различни начини, осигурувајќи дека никогаш нема да морате да позајмувате комплет клучеви - освен ако не сакате. Дополнително, има камера со висока резолуција за пренос во живо и PIN Genie екран на допир за безбеден пристап.

7. Август Wi-Fi Smart Lock

паметна брава за врата за купување за вашиот дом

Август Wi-Fi Паметно заклучување има универзален клуч. Затворете ја и заклучете ја влезната врата. Дополнително, отклучете го. Од која било локација. Директно надвор од кутијата, поврзан. Август Бидејќи паметното заклучување Wi-Fi не бара надворешен мост за поврзување со Wi-Fi, добивате целосен глас и можност за далечински пристап без мака. Потребна е Wi-Fi мрежа која работи на 2.4 GHz. Подобрете ја безбедноста на вашата постоечка брава. Лесно се прикачува на вашата постоечка брава од внатрешната страна на вашата врата - овозможувајќи ви да продолжите да ги користите тековните клучеви. Никогаш не барајте клучеви пред кога ќе пристигнете, автоматското отклучување го чувствува вашето присуство и ја отклучува вратата. Овозможете автоматско заклучување за автоматско заклучување на вратата кога се затвора.

Испратете веднаш шифрирани клучеви до пријателите, семејството и другите на кои им верувате, сите од апликацијата август. Може да го отповикате пристапот во секое време. Потврда на биометриски информации Одлучете се за да го користите отпечатокот од прст или препознавањето на лицето на вашиот паметен телефон за да го потврдите вашиот идентитет пред далечински да го активирате заклучувањето. Паметната брава од август од четвртата генерација сега е 45 проценти помала. Користете го гласот за да ја контролирате вратата: Компатибилен со сите три гласовни асистенти – Siri, Alexa и Google Assistant – користете го гласот за да управувате со вратата, како што е заклучување/отклучување или проверка на нејзиниот статус.

8. Wyze Lock

паметна брава за врата за купување за вашиот дом
Слика кредити Wyze

Wyze Lock Паметно заклучување на вратата со овозможено WiFi и Bluetooth со безжичен влез и без клуч, компатибилно со Amazon Alexa и Google Assistant, одговара на повеќето затворени завртки, вклучува Wyze Gateway. Ја користи апликацијата Wyze за да ја заклучи или отклучи вратата од каде било. Wyze Lock комуницира со вашата WiFi мрежа преку Wyze Lock Gateway што се испорачува. Овозможете автоматско заклучување и автоматско отклучување за да ја елиминирате потребата од клучеви или кодови во иднина.

Wyze Lock не само што ја покажува состојбата на бравата, туку и ако вратата е отворена или затворена. За разлика од конвенционалните брави, Wyze Lock вклучува жироскоп за одредување на положбата на вратата. Нема потреба од дополнителни сензори. Влез без клуч: едноставно одете до вашата врата и таа автоматски ќе се отклучи, а потоа автоматски ќе се заклучи зад вас додека сте внатре. Одделно купете ги Wyze Lock тастатурата и Wyze Cam за зголемена безбедност и надзор. Компатибилен со вашиот постоечки клуч и мрежник.

Сертифициран за луѓе - Паметен дом кој е едноставен за користење дури и за неексперти. Поставувањето на Alexa е едноставно.
Едноставност во споделувањето: Wyze Lock ви овозможува едноставно да го споделувате пристапот до вашата куќа со пријателите, семејството, изведувачите и шетачите на кучиња, меѓу другите. Прикажи дневник на сите настани за заклучување и отклучување. Wyze Lock ви овозможува да извршите целосна контрола врз тоа кој ќе влезе во вашата резиденција.

9. Kwikset Halo Touch Fingerprint Smart Lock

паметна брава за врата за купување за вашиот дом
Кредити на слики Kwikset

Kwikset Halo Touch Square Wi-Fi отпечаток од прст Паметно заклучување без потреба од центар. Без употреба на клуч, можете да влезете во возилото користејќи само отпечаток од прст. Паметната брава на вратата Halo Touch безбедно задржува до 100 отпечатоци од прсти (50 корисници), овозможувајќи ви да споделувате пристап со семејството и пријателите.

HALO Touch е заклучување на вратата со отпечаток од прст со овозможено Wi-Fi што директно се поврзува со Wi-Fi мрежата и паметниот телефон на вашата куќа, овозможувајќи ви да создадете безбеден паметен дом без користење на центар за паметни домови, панели или претплата од трета страна.

Користете ја апликацијата Kwikset за да ја следите безбедноста на домот со примање известувања за активноста на вашата брава и прегледување на историјата на настани на бравата.

Заштитува од напредни тактики за пробивање и ви овозможува брзо повторно клучување на бравата. Контролирано со помош на апликацијата Kwikset која го контролира вашето заклучување со мртва точка од која било локација; Заклучете го и отклучете го електронскиот затворач од далечина, управувајте со корисниците, воспоставувајте распоред и следете го статусот на вашата влезна врата.

10. Schlage Encode Smart WiFi Deadbolt

најдобра паметна брава
Слика кредити Schlage

Schlage BE489WB CAM 619 Encode Deadbolt Smart Lock WiFi тастатурата на допир на допир има вградено WiFi што овозможува далечинско заклучување и отклучување - не е потребна дополнителна опрема. Кога се користи заедно со апликациите Schlage Home или Key од Amazon, може да креирате и управувате до 100 пристапни кодови за доверливи пријатели и членови на семејството за повторен, привремен или постојан пристап.

КОМПАТИБИЛНО СО ALEXA. Потврдете го статусот на бравата и заклучете ја/отклучете ја вратата. Дополнително, Алекса ќе ве извести кога батеријата ќе ви се исцеди и може да постави паметни нарачки со Amazon Dash Replenishment за да се осигура дека секогаш имате при рака батерии за замена.

Капацитивен екран на допир со практично заклучување со еден допир што се спротивставува на отпечатоци од прсти. Кога користите ставки со овозможен глас, опционалната гласовна контрола обезбедува практичност без раце. Вградената технологија за аларм го предупредува корисникот за потенцијални безбедносни прекршувања на бравата, додека индикацијата за слаба батерија обезбедува предупредување дека батеријата треба да се замени.

Едноставно се инсталира само со шрафцигер. Уникатната технологија Snap 'n Stay на мрежницата го прицврстува на вратата, дозволувајќи им на двете раце да бидат слободни за време на инсталацијата. Компатибилност со WiFi - потребна е WiFi мрежа од 2.4 GHz. Дебелината на вратите се движи од 1-3/8 до 1-3/4 инчи

Прочитај повеќе | Ажурирањето на Dolby Vision HDR им дава предност на некои LG телевизори за игри во 2021 година

Оставете коментар