Список со идентификатори на Roblox Decal (април 2022 година)

Список со идентификатори на натписи на Roblox (ноември 2022 година): Идентификатори на слики на Roblox

Многу луѓе се изненадени кога ќе дознаат дека има ID на слики во Roblox. Тие не мислат дека графичките ставки може да имаат лични карти. Всушност, овие ID на слики се многу корисни за додавање ставки во играта.

Тешко е да се најдат идентификатори на слики на Roblox бидејќи секој од нив е долга низа од броеви и букви, па затоа е тешко да се побараат. Ако сакате да направите кошула, капа или друг додаток, тогаш можете да ги користите ID-ите на сликите наведени во овој блог пост.

Значи, дали сакате да знаете кои идентификатори за налепници на Roblox можете да ги ставите на вашата облека? За вашите идентификатори на слики на Roblox, јас сум тука. Се согласувам! Ако ја прочитате целата статија, ќе научите сè што треба да знаете за неа. Кога ќе завршиме со разгледување на овие работи заедно, ќе бидете професионален во нивното брзо користење.

Исто така прочитајте:

Како да го добиете вашиот кориснички ID во Roblox

Roblox кодови за манично рударство

Што е Роблокс?

Roblox е најдобрата платформа за игри за тинејџери. Има се што им треба и повеќе. Луѓето можат да направат свои аватари и да разговараат со други луѓе на различни сервери ширум светот во Roblox.

Roblox ви овозможува да играте која било игра во нивната огромна библиотека или дури и да направите своја. Ако го направите тоа, вие и сите ваши пријатели можете да играте заедно во истата игра на кој било уред што го сакаат, доколку ја преземат апликацијата Roblox.

Како бонус, има и многу различни видови и жанрови на игри таму. Многу луѓе го сакаат не само во Соединетите Американски Држави (САД), туку и низ цела Европа и Азија.

Има 100 милиони луѓе кои користат Roblox секој месец. Постои од 2006 година. Со повеќе од 1 милијарда часови поминати на оваа платформа, овие бројки покажуваат колку брзо расте бројот на луѓе кои ја користат.

Roblox има многу алатки за своите корисници, а една од нив се идентификаторите за налепници на Roblox. Денес, ќе разговараме за идентификациите на натписите на Roblox и како да ги користите за ваше добро.

Roblox Decal - што е тоа?

Roblox има многу луѓе од целиот свет кои го користат. Еден начин да ја покажете вашата креативност во Roblox е со поставување налепници, кои се слики што можете да ги ставите на цигли и други работи.

Со кој било софтвер за сликање, можете да ги направите овие налепници и потоа да ги поставите на вашиот компјутер или паметен телефон. Ќе ви покажам како да го направите ова во „едноставни чекори“ подолу.

сликата 8
Список со идентификатори на натписи на Roblox (ноември 2022 година): Идентификатори на слики на Roblox 1
 • Најдете го копчето „Креирај“ на врвот на страницата и кликнете на него за да започнете да правите нешто.
 • Во левата колона, изберете Decals.
 • Кликнете на Прелистување за да ја лоцирате вашата свежо направена налепница, која треба да биде на вашата работна површина.
 • Кликнете на копчето ОК.
 • Време е да ја додадете оваа налепница во вашиот автомобил.
 • Може да потрае некое време за да дојде одобрението.

Што е Roblox Decal ID?

Еден од најголемите проблеми со Roblox е добивањето на вистинските слики. Можете лесно да се преоптоварите со сите различни избори, но всушност постои лесен начин да ја пронајдете вистинската слика. Ако ги погледнете идентификациите на сликите на Roblox, можете да најдете слики што одат со личните карти. Овие ИД се зачувани во база на податоци и можете да ги користите за да ги пронајдете вистинските слики.

Тоа не се единствените работи за кои треба да се грижите. Имаме водич за тоа како да ја користите оваа функција за свој уникатен стил.

Како да користите идентификатори на Roblox Decal?

Ако сте играч на Roblox, тогаш веројатно сте слушнале за Decal ID. Можеби се прашувате што се тие и како да ги користите. Ако не знаете како да ги користите, тогаш може да биде тешко да откриете што се и како да ги користите. За среќа, постојат чекори што можете да ги преземете за да дознаете ID на слики и како да ги користите.

 • Одете во јазичето библиотека на врвот.
 • Потоа, побарајте ја опцијата за налепници и кликнете на неа за да стигнете до следниот чекор во процесот.
 • Во следниот чекор, можете да напишете што сакате, како Дон Жуан ако сакате слика од борачот. Серверот ќе ви ги покаже сликите што се совпаѓаат.
 • Потоа, копирајте го кодот и залепете го каде што сакате.

Како да пронајдете кој било ID на Decal користејќи алатка од трета страна

Направивме одлична алатка која можете да ја користите барај кој било ID на натписи . Ве молиме посетата и споделете го со вашите пријатели ако ви се допаѓа.

Алатки за пронаоѓање налепници
алатка за пронаоѓање на екал

Список со идентификатори на натписи на Roblox (април 2022 година): Идентификации на слики на Roblox

За да го направите вашиот лик уникатен, можете да ги користите идентификациите на налепниците за Roblox за да изгледа како што сакате. Програмерите често ги објавуваат за да им кажат на луѓето што можат да направат со нивната омилена игра. Проверете ја оваа листа на нови идентификатори за налепници на Roblox. Наскоро ќе има повеќе, затоа внимавајте и на оние ID на слики на Roblox.

Список на сите идентификатори на Roblox Decal (2022). Еве ги идентификаторите за налепници за Roblox што сега можете да ги копирате и користите.

 1. Пакет со меч (2): 83250046
 2. Розов фустан за забави со дијамантски појас: 90567189
 3. Дрејк: 473973374
 4. Писе: 123475161
 5. Трамп: 415885550
 6. Маска за панда: 4442686497
 7. Сјајна слатка: 2782324454
 8. Црвени очи: 265790769
 9. Разигран вампир: 2409898220
 10. Бабл гума насмевка: 115538887
 11. Super Sonic: 1234752
 12. Мајли Сајрус: 144685573
 13. Коса (1): 6576347905
 14. Мачкини уши: 112902315
 15. Нинџа трчање: 917776099
 16. Коса (2): 4637746375
 17. Симпатично лице: 128614017
 18. Пакет со меч: 73737627
 19. Змеј: 136931266
 20. Spider Tux: 1803741
 21. Бандана: 121437562
 22. Луѓе на плажа: 7713420
 23. Епско лице: 109251560
 24. Сребрени крилја: 473759087
 25. Лути Патрик ѕвезда: 13712924
 26. Насмеана девојка: 722564687
 27. Волшебник: 80373810
 28. Досадно портокалово: 76543210
 29. Лого на Monster Energy: 123474111
 30. Син пријателе: 9876543
 31. Не можеш да ме видиш; Јас сум невидлива мачка: 2483186
 32. Симпатична аниме девојка (естетски): 6394847912
 33. Без Noobs: 1081287
 34. Лице од аниме: 3241672660
 35. Шема на детски: 1234532
 36. Графити на улицата Детски Боб: 51812595
 37. Red Dirt велосипед: 30155526
 38. Фин и Џејк: 80684094
 39. Камион: 5961037
 40. Lol Emoji: 24774766
 41. Аниме девојка: 1234538
 42. Нерд очила: 422266604
 43. Пикачу: 46059313
 44. Слушалки со Sapphire Encrusted: 53890741
 45. Супер супер среќно лице: 1560823450
 46. Цел и уништи: 69711222
 47. AC/DC: 12347538
 48. Црвениот Фанг: 16735534
 49. Белуга: 7129155278
 50. Роблокс меч: 108289954
 51. Сакура (аниме): 1367427819
 52. Адидас: 1117897387
 53. Шапка за забава: 12345383
 54. Срамежливо лице: 6105266701
 55. Лого на Roblox: 80373024
 56. Универзум: 1234562
 57. Не можеш да ме видиш; Јас сум невидлива мачка: 2483186
 58. Зомби: 57764564
 59. Бенг!: 6013360
 60. Не можеш да ме видиш; Јас сум невидлива мачка: 2483186
 61. Добредојдовте во знакот на пеколот: 30117799
 62. Розова коса: 435858275
 63. Руса и црна коса: 6979659642
 64. Твитер птица: 394647608
 65. Super Smash Bros Brawl: 2018209 година

Како да се регистрирате за Roblox?

Има многу луѓе кои играат Roblox, и деца и возрасни. Секој ден, милиони луѓе од сите возрасти се регистрираат за Roblox. Многу луѓе се регистрираат за Roblox. Ако сакате да играте, само следете ги овие чекори.

Првиот пат кога ќе се регистрирате за Roblox, може да биде тешко или збунувачки, но штом ќе се справите со тоа, вашите вештини за играње ќе се зголемат.

За да се регистрирате за Roblox, следете ги чекорите подолу:

Како да се регистрирате за Roblox?
Список со идентификатори на натписи на Roblox (ноември 2022 година): Идентификатори на слики на Roblox 2
 • Roblox има своја веб-страница, така кликнете овде за да отидете таму.
 • Одете до делот за пријавување кој се наоѓа под областа Најава.
 • Пополнете ги сите полиња. Ако изберете Регистрирај се, ќе откриете и дека вашите родители можат да создадат сметка и да се логираат на Roblox за да управуваат со вашиот пристап.
 • Потоа кликнете на копчето „регистрирај се“.
 • Потврдете ја Captcha. Треба да ги изберете коцките со истата икона на нив за да го добиете точниот одговор.
 • Откако ќе креирате сметка, можете да го прилагодите вашиот аватар на Roblox, да се обидете да заработите значки на Roblox, а можеби дури и да дизајнирате своја област или да започнете да играте игри на Roblox.

Тоа е тоа. Сега кога ја поставивте вашата сметка на Roblox, можете да ја користите.

Што е Робукс?

Што е Робукс
Список со идентификатори на натписи на Roblox (ноември 2022 година): Идентификатори на слики на Roblox 3

Roblox е платформа за игри која им овозможува на луѓето да го истражуваат и подобруваат светот. Играчите можат да прават свои ликови, да градат свои светови од нула или да користат блокови од предмети од библиотеката за да направат нови светови.

Сепак, мора да имате Robux, валутата што се користи во игрите на Roblox за купување работи како нова облека, миленичиња што го следат вашиот плеер наоколу итн.

За да го добиете ова, би можеле да платите со пари или да ги добиете од пријатели кои веќе имаат доволно ако се подготвени да споделат со вас.

Заклучок

Roblox е огромна игра која ви дава многу алатки. Понекогаш, тешко е да се користат овие алатки бидејќи не можете да ги најдете идентификаторите за налепници на Roblox. Со еден или два кликнувања на глувчето, можете да ја користите оваа алатка.

Последното нешто што сакам е да бидете нервозни поради вашата посета на нашата веб-страница. Треба да можете да додавате ID на слики од Roblox во вашата игра и да додавате слики од она што ја прави единствена за вас откако ќе ги следите чекорите што ви ги дадовме, нели?