Bowflex C6

Осврти на Bowflex C6 Bike | (Најдобар внатрешен велосипед за пари)

на Велосипед Bowflex C6 е висококвалитетен циклус во затворен простор кој нуди прифатливо решение за оние кои сакаат да ја следат својата кондиција преку Интернет. Станува збор за цврст велосипед за затворен простор кој постои некое време. Ако барате нешто со помодерен дизајн, новиот велосипед Peloton може да биде подобра опција. Има елегантен и модерен дизајн, конзола со екран на допир и убава онлајн заедница која ќе ви помогне да се чувствувате мотивирани. И двете се одлични опции, а која е подобра за вас зависи од вашите фитнес цели и потреби.

Што е велосипед за затворен простор Peloton?

Пелотон велосипедите се многу популарни кај луѓето насекаде. Се чини дека тие се налудничави со луѓе кои бараат да се вклопат и да изгубат тежина. Но, некои луѓе кои се двоумат да купат велосипеди Peloton можеби се прашуваат која е разликата помеѓу велосипедите Peloton и обичните велосипеди за затворен простор. Велосипедите Peloton се опремени со екран на предната страна што ви овозможува да се поврзете со услугата за стриминг на Peloton.

Оваа услуга е како интерактивна класа каде што можете да се натпреварувате со другите во реално време. Можете да го промените нивото на отпор на вашиот велосипед за да одговара на нивото на отпор на инструкторот во класата. Ова ви овозможува да го имитирате тренингот што е прикажан на екранот. Тоа е многу ефикасен начин да се стекнете во форма бидејќи е повозбудлив од возењето сами!

Што е Bowflex C6?

Bowflex со текот на годините направи многу различни опрема за вежбање, а еден од нивните најпродавани велосипеди за вежбање е C6. C6 има максимална корисничка тежина од 275 фунти, се одликува со тежок систем за рачки што може да потрае до 1,000 фунти од корисничката тежина и има прилагодливо седиште за да може да одговара на речиси секоја висина. Ова е важно бидејќи ако велосипедот не ви стои, тогаш нема да можете да вежбате! C6 има и монитор кој води евиденција за тоа колку калории согорувате и колку долго сте вежбале. Тоа е одличен производ за секој кој сака да влезе во форма.

Тоа е високо препорачлив велосипед кој се користи за вкрстен тренинг и за аеробни вежби. Овој велосипед може да го користат корисници кои се високи пет стапки и два инчи и погоре. Овој велосипед тежи осумдесет и шест килограми и има вкупна тежина од двесте и седумдесет и пет килограми. Рамката на овој велосипед е направена од челик. Рачките на овој велосипед се покриени со пена, а седиштето го заштитува корисникот. Велосипедот доаѓа со книга што корисниците можат да ја користат за да ги научат движењата за вежбање. Вклучува и триесетдневна гаранција.

Поврзете го Bowflex C6 со Peloton.

Искористете ги вашите цели за фитнес со поврзување на вашиот Bowflex C6 со Peloton. Со поврзување преку Wi-Fi на одредени модели, Bowflex сега ви овозможува да ги пренесувате вашите тренинзи во реално време, во Full HD, од вашиот дом до најдобрата онлајн фитнес платформа во светот, Peloton. Часовите во живо и на барање на Peloton ги водат врвни инструктори кои ќе го одржат вашето вежбање разновидно и свежо, за никогаш да не ви биде досадно. Значи, ако барате мала помош и мотивација да ве води на вашето фитнес патување, не гледајте подалеку од Peloton и видете за што е целата фитнес гужва.

Велосипед Bowflex C6 | Осврти на Bowflex C6 Bike
Слика кредити Bowflex

Со Bowflex C6, можете да ги слушате вашите омилени плејлисти.

Иако вежбањето е важно да се прави и за вашето здравје и за самодоверба, може да стане досадно и повторливо да ги правите истите вежби секој ден. Со Bowflex C6, можете да ги слушате вашите омилени плејлисти кога вежбате, така што ќе бидете мотивирани и енергични во текот на целиот ден! Ова е одлична алтернатива за другата опрема за вежбање бидејќи е компактна и можете да ја носите со себе кога патувате. Исто така е лесен за употреба, дури и за луѓе кои никогаш претходно немале рутина за вежбање! Тоа е нежен тренинг за оние кои не сакаат да бидат премногу интензивни, но сепак ќе ги зајакне вашите мускули повеќе отколку ако воопшто не сте вежбале.

Заклучок: Искуството со Peloton е одлично, но Bowflex C6 нуди слично искуство за многу пониска цена.

Прочитај повеќе | Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година?

Оставете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена