Преземете го Panda Helper за iOS / Android

Сподели на:

Овој блог е за продавница за апликации од трета страна наречена Panda Helper. Тоа е продавница за апликации од трета страна која ви овозможува да добиете многу апликации кои не се достапни во официјалната продавница за апликации на Apple. Постојат неколку други продавници за апликации од трети страни кои го прават истото, но Panda Helper е најпопуларен.

Во раните денови, најмногу го користеа луѓе кои сакаа да ги надминат ограничувањата на официјалната продавница за софтвер на Apple, но сега ја користат милиони ширум светот. Покрај тоа, Panda Helper е достапен и за уредите со Android.

Оваа продавница за апликации има експанзивно складиште кое нуди илјадници апликации и игри, како и модификации на Cydia и друг материјал од трета страна.

Исто така прочитајте

Дали ризикот од дожд 2 е вкрстена платформа во 2022 година?

Список со идентификатори на натписи на Roblox (април 2022 година): Идентификации на слики на Roblox

Како да го отклучите подигнувачот на Моторола на телефонот

Како помошникот за панда може да биде корисен?

Примарната причина зошто луѓето користат Panda Helper е затоа што тоа е алтернативна продавница за апликации. Сепак, тој оди подалеку од овој поедноставен опис, бидејќи продавницата за апликации не нуди само начин за преземање апликации, туку и широк опсег на модификации што може да го направат вашиот уред многу покорисен. Бидејќи повеќето луѓе немаат време да ги бараат најдобрите апликации, Panda Helper го прави тоа наместо вас.

Ајде да видиме некои други предности на Panda Helper

 • Примарната придобивка од Panda Helper е што добивате бесплатен пристап до целата оваа содржина.
 • Има плејада официјални апликации и игри за iOS од кои можете да изберете.
 • Исклучени апликации како што се емулатори за игри, снимачи на екран и апликации Cydia
 • Модифицираните апликации се исто така достапни и за iOS и за Android.

Ако горенаведеното не е доволно и не ве возбудува, можеби ќе сакате да го земете предвид следново:

 • Нема потреба од џеилбрејк, така што нема да ја загрозите безбедноста на Apple или да ја поништите гаранцијата.
 • Неофицијалната содржина што не е достапна на друго место ја прави оваа алтернатива на Cydia една од најдобрите во бизнисот.
 • Без разлика каде сте во светот, секогаш можете да контактирате со нашиот тим за поддршка преку Фејсбук или Твитер за да поставите прашање или да поднесете барање за содржина. Нашиот тим за поддршка е достапен деноноќно, без оглед на временската зона.
 • Неофицијалната содржина беше примарна мотивација за џеилбрејк, но благодарение на Cydia и други складишта за апликации од трети страни, секој може да добие свои раце на некои прекрасни неофицијално модифицирани апликации и игри.

Како да преземете Panda Helper на iOS? | Како да преземете Panda Helper на iPhone?

Бесплатните и ВИП верзии на PandaHelper се лесни за почеток. Кога ќе го преземете, едноставно изберете ја опцијата што најмногу ви одговара. Можете да ја користите врската подолу за да го преземете профилот

Можете исто така да го користите следниов QR-код за да го преземете Panda Helper на вашиот iPhone.

Како да преземете Panda Helper на iOS? | Како да преземете Panda Helper на iPhone?

За да го преземат Panda Helper на iPhone, корисниците мора прво да ги променат поставките на нивниот уред за да дозволат апликации од трети страни од извори различни од App Store.

 • Со скенирање на копчето QR код/Преземи, ќе побарате да го преземете профилот, изберете Дозволи.
 • Одете на апликацијата Поставки и потоа „Општо“.
 • После тоа, допрете „ВПН и Управување со уреди“
 • Ќе го видите профилот на Panda Helper под Преземени профили, допрете го.
 • Во горниот десен агол ќе ја инсталирате опцијата.
 • Внесете ја лозинката за вашиот уред откако ќе изберете Install Profile од екранот Install Profile.

Отворете го инсталаторот, изберете ја апликацијата или играта што сакате да ја инсталирате, а потоа притиснете за да го започнете процесот.

Што ако Apple го одземе сертификатот за апликација

Постои голема веројатност Apple да го отповика сертификатот, што ќе предизвика паѓање на апликацијата. Не е неопходно да се направи џеилбрејк на вашиот уред за да се заобиколи ова. Дури и ако Apple го отповика сертификатот за апликацијата, сепак ќе можете да пристапите до вашите апликации и игри.

Ако не можете да ја стартувате апликацијата затоа што сертификатот е отповикан, не бришете ја и обидете се повторно. Наместо тоа, обидете се со следново:

 • Проверете дали Wi-Fi е оневозможен на вашиот уред со тоа што ќе го вклучите во режим на авион.
 • Safari може да се најде во Settings, во делот General.
 • Допрете ја опцијата Избриши историја и податоци на веб-страница.
 • Обидете се да ја отворите апликацијата - дури и ако немате Wi-Fi, таа треба да се отвори.

Решавање проблеми Panda Helper на iOS

Panda Helper е доверлива програма, но корисниците се соочиле со следниве проблеми со инсталацијата во минатото. Ајде да видиме како да ги решиме.

Не успеа да се инсталира профилот.

Кога серверите на Apple се под големо оптоварување, тоа се случува. Обидете се повторно за неколку часа. За да видите дали помага, обидете се со следниве чекори:

 • Овозможете Авионски режим на вашиот телефон или таблет за да избегнете трошоци за роаминг на податоци.
 • Одете до Preferences > Safari во лентата со мени.
 • Допрете ја опцијата Избриши историја и податоци на веб-страница.
 • Изберете ја опцијата за бришење на сите содржини и поставки.
 • Засега исклучете го Авионскиот режим.
 • Обидете се повторно да ја инсталирате апликацијата PandaHelper и таа треба да работи овој пат.

Апликацијата е суспендирана

Apple ќе ги отповика истечените сертификати за претпријатие што ги користат програмерите на Panda Helper, што ќе предизвика паѓање на апликацијата. Сертификатот на програмерот е одземен, но програмерите на панда не се доволно брзи за да го решат проблемот. Спречете го ова да се случува со следење на темата Што ако Apple го отповика сертификатот за апликација погоре, користејќи VPN.

ГРЕШКА: недоверлив програмер.

Можете да го решите овој проблем со следење на овие едноставни чекори:

 • Забележете го името на развивачот.
 • Користејќи ја апликацијата Поставки, одете во картичката Општо.
 • Допрете VPN и Управување со уреди
 • Допрете го името на развивачот во делот Профили.
 • Користењето на апликацијата е едноставно како да изберете „Доверба“ во „Поставки“, а потоа „Излез“.

Празен екран

За да го решите Празен екран, направете го следново.

 • Влезете во Поставки и потоа изберете „Safari“.
 • Исчисти податоци од веб-локација може да се најде со притискање на копчето Избриши податоци од веб-локација.
 • Екранот треба да се врати во нормала ако ја користите апликацијата.

Потврдата на апликацијата не успеа

Ако добиете порака за грешка во која се наведува дека апликацијата не може да се потврди, треба да ги преземете следниве постапки:

 • Запрете со лизгање нагоре за услугите на Panda Helper's.
 • Отворете ја официјалната веб-страница на PandaHelper во Safari користејќи Safari.
 • Ако видите порака што покажува дека апликацијата е достапна за преземање, направете го тоа веднаш.
 • Ако не ја видите таа порака, програмерите го заменуваат сертификатот на апликацијата; Ве молиме обидете се повторно откако ќе завршат.
 • Можете да го добиете бесплатно со кликнување на копчето Преземи бесплатна верзија.
 • Почекајте апликацијата да се преземе и инсталира на вашиот iPhone или iPad откако ќе допрете Инсталирај.
 • Во менито Поставки на апликацијата, изберете Општо>ВПН и Управување со уреди.
 • Затворете ги поставките на апликацијата и верувајте му на развивачот на апликацијата.

Добро можете да отидете и да го користите Panda Helper сега.

Не е достапен профил за доверба во делот за профили.

Се чини дека бесплатната верзија на Panda Helper е особено склона кон оваа грешка во моментов. Ако Panda Helper Free нема профил на кој може да му верувате, ќе мора да започнете со ВИП верзијата и последователно да се префрлите на бесплатната верзија.

Се појави грешка при преземањето на апликацијата

Можете да го пробате следново:

 • Отворете Поставки и изберете Мрежа> Ресетирај мрежни поставки за да започнете повторно со нова мрежна конфигурација.
 • Обидете се да го инсталирате софтверот уште еднаш по рестартирање на вашиот мобилен уред
 • Деинсталирајте ја претходната инсталација на Panda Helper пред да ја инсталирате новата верзија.
 • Почекајте малку, може да има премногу сообраќај на серверите што ги прави бавни.
 • Исчистете го кешот - избришете го кешот на апликацијата Panda Helper.

Како да преземете Panda Helper на Андроид? | Како да добиете Panda Helper за Android

PandaHelper Андроид АПК со користење на врската подолу.

Алтернативно, можете да го користите вашиот телефон со Android за да го скенирате следниот QR-код за да продолжите понатаму

Како да преземете Panda Helper на Андроид? | Како да добиете Panda Helper за Android
 • Допрете Безбедност или Приватност во апликацијата Поставки за Android.
 • Дозволи непознати извори - ова ќе овозможи инсталирање на датотеката APK.
 • Скенирајте го QR-кодот за да ја добиете Panda Helper Android APK.
 • Одете во папката Преземања и кликнете двапати на датотеката што штотуку ја преземавте.
 • Инсталирањето е завршено откако Panda Helper ќе се појави на вашиот почетен екран.

Што е членство за ВИП на Panda Helper

Размислете да го купите ВИП изданието на Panda Helper ако сакате да го извлечете максимумот од него. Panda Helper VIP чини само 19.99 УСД годишно по уред и нема достапно враќање.

Дополнителни придобивки доаѓаат со ВИП верзијата на Panda Helper;

 • Побрза игра со помош на Panda Speeder.
 • Можете да извршите онолку копии од една апликација колку што сакате со Panda Cloner.
 • Користете Panda Auto Clicker за да го натерате вашиот компјутер да ја заврши работата наместо вас.
 • Измамниците може да се активираат во игрите со користење на Panda Cheat Engine.

Алтернативи за помошник на панда

Ова се најголемите алтернативи за Panda Helper.

 • CyrusHub
 • Апликација Emus4u
 • ACMarket APK
 • TweakDoor
 • АПК на HappyMod
 • Апликација за палење
 • Прилагодување кутија
 • CockernutX
 • AppValley
 • TuTuApp

Заклучок

Популарноста на Panda Helper е непобитна. Бесплатната верзија е доволна за повеќето поединци, но некои ја претпочитаат верзијата за претплата за поголема стабилност, побрзо преземање и поширок избор на достапна содржина.

Дали барате начин да ги заобиколите ограничувањата што Apple ги наметна на вашиот iPhone? Panda Helper може да го направи ова и повеќе.

Може да отклучи нови функции и функции на вашиот iPhone. Тоа е одличен начин да го прилагодите вашиот уред. Се надеваме дека ќе уживате во користењето на Panda Helper. Ве молиме продолжете да проверувате за повеќе ажурирања.