DJI Mini 3 Pro е официјално претставен од компанијата

Постојат две основни ISO поставки на камерата на DJI Mini 3 Pro, што резултира со одличен квалитет на сликата. Камерата има CMOS сензор од 1/1.3 инчи со двојни природни ISO поставки. Поради големата решетка од f/1.7, камерата…

Прочитај повеќе

Netflix поддржан од реклами би можел да биде достапен до крајот на 2022 година.

Netflix

Нетфликс изгуби членови за прв пат по една деценија, според една неодамнешна студија. За жал, загубата на речиси 200,000 членови се чини дека е само почеток на многу поголем проблем. Покрај тоа, корпорацијата предвиде…

Прочитај повеќе

Тесла го обвини поранешниот инженер за кражба на тајни на суперкомпјутер

Според Bloomberg, Tesla поднела тужба против Александар Јацков, поранешен инженер, за наводно добивање „тајно и строго чувано“ знаење за суперкомпјутерската технологија на компанијата, Project Dojo. Јацков е обвинет од Тесла во копија од тужбата…

Прочитај повеќе