Како да го користите Amazon Echo за да слушате објави на Apple

Amazon Echo може да биде центар на сета забава во вашиот дом. Ова вклучува слушање подкасти, музика или што било друго што репродуцира звук на вашиот Fire TV.

Sonos ги претстави Ray, Voice Control и нови Roam бои

Новите производи на Sonos протекоа во последниве недели, но компанијата сега ги официјализираше сите. Sonos Ray, Sonos Voice Control и неодамна протекоа нови бои за преносливиот звучник Sonos Roam беа официјално објавени денеска. …

Прочитај повеќе

Pixel 6a на Google ќе пристигне во Индија подоцна оваа година

Пиксел 6a

Радувајте се за ентузијастите на Pixel од Индија! За прв пат по повеќе од две години, паметен телефон Google Pixel ќе биде достапен во Индија кога неодамна претставениот Pixel 6a ќе излезе во продажба. Се шпекулираше дека Pixel 6a е…

Прочитај повеќе

Како да ја гледате конференцијата за програмери на Google

За само неколку часа, годишната конференција за програмери на Google, Google I/O, ќе биде достапна за јавноста! Добивме подобар поглед на Android 12 на I/O 2021, годишната конференција за програмери на Google. Се очекува дека Android 13 —…

Прочитај повеќе

Андроид 13 бета сега е достапна за Realme GT 2 Pro

Android 13 Beta 1 е првата верзија на претстојниот оперативен систем Android на Google, кој ќе се вика Android 13. Имаше две изданија на Developer Preview пред конечното издание. Паметните телефони Pixel на Google беа единствените кои…

Прочитај повеќе

Windows 11 build 22000.675 Patch е објавен од Microsoft

Вторник, вториот ден во месецот, е Пач вторник, така што денес е денот. Целиот софтвер поддржан од Microsoft ќе се ажурира како резултат. Ова очигледно ја покрива најновата верзија на Windows, верзија 11. Корисниците на Windows 11 ќе добијат ...

Прочитај повеќе

Апликацијата Sound Recorder за Windows 11 сега е достапна за Insiders

Мајкрософт работи на сосема нов изглед на програмата Windows 11 Voice Recorder, која ќе биде преименувана во Sound Recorder кога ќе се стартува. Снимачот на звук, како и многу од претходно инсталираните апликации на Microsoft, е надграден за новиот Windows 11…

Прочитај повеќе

Новиот заштитник на екранот „Амбиентален режим“ на Google TV сега се нуди на корисниците

Google минатата година објави нови картички за амбиенталниот режим на Google TV што може да се погледне. Овие картички прикажуваат повеќе материјални и важни информации додека вашиот телевизор е во најдобра состојба. Новите картички требаше да бидат дистрибуирани до пошироката јавност…

Прочитај повеќе

Sharp Aquos R7 со процесор Snapdragon 8 Gen 1

Остар Акунос

Има неколку компании кои можат да се совпаднат со способноста на Sharp да произведува висококвалитетни паметни телефони преполни со врвна технологија. Sharp Aquos R6 беше револуционерен паметен телефон со сензор за камера од 1 инчи, дисплеј со висока стапка на освежување од 240 Hz и процесор Snapdragon 888. Нови …

Прочитај повеќе

Nothing Launcher сега е достапен за Android 11+

Nothing Launcher е нов стартер за Android кој е дизајниран да биде што е можно поминималистички. Беше претставен минатиот месец и првично беше компатибилен само со ограничен број уреди, вклучувајќи некои Pixel уреди, некои OnePlus…

Прочитај повеќе