Како да тренирате за триатлон за да ве однесе до целта

Како да тренирате за триатлон

Барате нови начини да бидете во подобра форма? Или можеби ви треба малку притисок за да се вратите во замав на нештата. Триатлоните се одличен начин да се наметнете физички и психички, без разлика колку сте подготвени…

Прочитај повеќе

Како да се спречи триење на бутовите

Спречете триење на бутовите

Кога времето ќе стане потопло, тешко е да не се размислува за шорцеви, костими за капење, сарафани и триење на бутовите. Луѓето со чувствителна кожа можат да имаат потешкотии со топлината и влажноста (како мене, на пример). Кога ќе додадете малку…

Прочитај повеќе

Како да користите мит за пилинг

Има некои работи кои треба да ги правиме во текот на целата година, но начинот на пилинг се менува како што се менува времето. Сега можеме да го интегрираме лесниот физички пилинг во нашите рутини за нега на телото како што времето се загрева и нашата кожа…

Прочитај повеќе

Дали има некој добар натпревар за компатибилност на Бик?

Бик

Дали има некој добар натпревар за компатибилност на Бик? Бикот е познат по тоа што е тврдоглав, фиксиран знак на зодијакот кој претпочита рутина, безбедност и да се движи по својот пат во светот (секогаш). Бикот е земјен знак со…

Прочитај повеќе

Хилари Даф гола!
„Горда“ на своето тело по третото дете, ѕвездата од How I Met Your Father стана ГОЛА и ја покажа колекцијата на тетоважи

Една година по раѓањето на своето трето дете, Хилари Даф се појави на насловната страница на Women's Health за изданието мај/јуни. Очигледно беше дека „таму беше шминкер кој ми дава сјај по целото тело“ додека 34-годишната…

Прочитај повеќе