Преземете го Panda Helper за iOS / Android

Преземете го Panda Helper за iOS / Android

Овој блог е за продавница за апликации од трета страна наречена Panda Helper. Тоа е продавница за апликации од трета страна која ви овозможува да добиете многу апликации што не се достапни во официјалната продавница за апликации на Apple. Постојат неколку други продавници за апликации од трети страни кои…

Прочитај повеќе

Телефони со режач: зошто и кога да ги користите

Телефони со режач: зошто и кога да ги користите

Телефоните со горилници и SIM-карактеристиките се поими поврзани со приватноста и безбедноста и тие ви даваат начин да ги задржите вашите комуникации и активности приватни. Проблемот е што тие често се расипуваат. Овој блог ќе ги разгледа различните…

Прочитај повеќе

Кои паметни телефони на Xiaomi добиваат ажурирање на Android 12

Кои паметни телефони на Xiaomi добиваат ажурирање на Android 12

Дали се прашувате кои паметни телефони на Xiaomi добиваат ажурирање на Android 12? Очекуваме Google да го објави Android 12 во септември. По неколку месеци бета тестирање со сопствениците на Pixel, Google е подготвен да го претстави Android 12. Во реалноста, Google има…

Прочитај повеќе

Како функционира Nano мемориската картичка во телефоните на Huawei? Како функционираат NM картичките

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”] Во оваа статија ќе разговараме за тоа како функционира Nano-мемориската картичка кај телефоните Huawei? Како функционираат NM картичките. Huawei лансираше сопствена опција за microSD картичка во 2019 година. Нано мемориската картичка…

Прочитај повеќе

Galaxy M52 5G со Snapdragon 778G SoC може наскоро да биде лансиран од Samsung

Galaxy M52 5G со Snapdragon 778G SoC може наскоро да биде лансиран од Samsung

Според новото протекување, серијата Galaxy M на Samsung може да добие нов член. Според извештаите, ќе се вика „M52“ и ќе доаѓа со најновиот процесор Qualcomm Snapdragon 778G 5G.

Google ја воведе долгоочекуваната функција за звучен ID на повикувач во својата апликација Телефон

Google ја воведе долгоочекуваната функција за звучен ID на повикувач во својата апликација Телефон

Објавете ID на повикувач може да ви помогне во проверката на несаканите повици.

Apple претстави два нови бендови на Pride Edition за Apple Watch.

Apple претстави два нови бендови на Pride Edition за Apple Watch.

Apple лансираше два нови бендови на Apple Watch и лице за Меѓународниот ден без омраза и биафобија (IDAHOT). Apple го објави соопштението за печатот за тоа.