Бесплати и пакети за промотивни кодови на Pokémon Go од мај 2022 година

Niantic повремено објавува шифри за Pokémon Go, што може да резултира со добивање што било од Ultra Balls до бобинки и други ставки за статус. Niantic ги користи овие промотивни кодови на Pokémon GO за да ги прослави достигнувањата и да ги наградува играчите. Овие кодови понекогаш доаѓаат со нови…

Прочитај повеќе

Дали ризикот од дожд 2 е вкрстена платформа во 2022 година?

Дали Risk of Rain 2 е вкрстена платформа на компјутер и Xbox One?

Дали сакате да знаете дали ризикот од дожд 2 е вкрстена платформа во 2022 година? Тогаш оваа статија ќе обезбеди целосни информации. Тоа е легитимно прашање без разлика дали веќе сте ја играле играта или планот…

Прочитај повеќе

Список со идентификатори на натписи на Roblox (април 2022 година): Идентификации на слики на Roblox

Список со идентификатори на Roblox Decal (април 2022 година)

Многу луѓе се изненадени кога ќе дознаат дека има ID на слики во Roblox. Тие не мислат дека графичките ставки може да имаат лични карти. Всушност, овие ID на слики се многу корисни за додавање ставки во…

Прочитај повеќе

Како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта

Како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта

Во оваа статија ќе разговараме за тоа како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта. Со инсталирање на Epic Games Launcher, добиваме пристап до корисна алатка за управување со сите игри што сме ги преземале и оние кои…

Прочитај повеќе

Roblox кодови за манично рударство (септември 2021 година)

Roblox кодови за манично рударство

Дали сакате да ги знаете шифрите на Roblox за манично рударство (септември 2021 година)? Потоа прочитајте ја оваа статија. Manic Mining на Roblox е сè за сјајот. Нурнете длабоко и пронајдете ги закопаните скапоцени камења што е можно побрзо. Овој пост ќе…

Прочитај повеќе

Искусете ја возбудата на играњето со Logitech G435

Слушалките за безжични игри на Logitech претходно чинеле повеќе од 100 долари, но најновиот модел нуди поповолна цена без да изгуби премногу во однос на удобноста или можностите. G435 Lightspeed на Logitech (кој е достапен во три бои и чини 80 долари)…

Прочитај повеќе

Осврти на Bowflex C6 Bike | (Најдобар внатрешен велосипед за пари)

Bowflex C6

Велосипедот Bowflex C6 е висококвалитетен циклус во затворен простор кој нуди прифатливо решение за оние кои сакаат да ја следат својата кондиција преку Интернет. Станува збор за цврст велосипед за затворен простор кој постои некое време. Доколку барате…

Прочитај повеќе

Како да играте Super Mario 64 на прелистувач во iPad, iPhone и на Mac

Како да играте Super Mario 64 на прелистувачот

Ако имате веб-прелистувач и практично кој било уред, дури и вашите производи на Apple, сега можете да ја играте класичната игра Super Mario 64 која првпат беше откриена од Nintendo Life. Проектот GitHub наречен „Super Mario 64 decomp project“…

Прочитај повеќе

Најдобри имиња на игри што можете да ги изберете: Изберете го совршеното за вашиот стил

Најдобрите имиња на игри што можете да ги изберете

Во оваа статија ви ги нудиме најдобрите имиња на игри што можете да ги изберете: изберете го совршениот за вашиот стил. Обидете се да ги задржите имињата на вашите игри соодветни, имајќи предвид како тие ќе одат со вашата личност и стил на играње. Кога се е…

Прочитај повеќе

Еве како да го гледате откривањето на првата игра на Battlefield 2042

Минатата недела, EA и DICE официјално го претставија Battlefield 2042 (Battlefield 6) преку пренос во живо на YouTube. Еве како да го гледате откривањето на првата игра на Battlefield 2042. Снимен во текот на пет минути, трејлерот им го даде на фановите првиот поглед на играта, за да…

Прочитај повеќе