игри

Список на нивоа на трки на Blox Fruits 2022 година

Список на нивоа на трки на Blox Fruits 2022 (најдобри трки)

Во Roblox, Blox Fruits е една од најиграните игри. Љубовта од базата на играчи и постојаните ажурирања ја одржуваа играта свежа и интересна. Играчите може да бидат збунети за тоа која од бројните трки во играта да изберат…

Прочитај повеќе

Roblox 2

Програмерите на Roblox изјавуваат дека нивниот производ нема никаква врска со игри.

Поради оваа правна битка помеѓу Apple и Epic, Roblox се нарекува себеси алатка за создавање искуство за да ја извади играта од играта за да ја исполни светската правда на Epic.

Како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта

Како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта

Во оваа статија ќе разговараме за тоа како да го ажурирате вашиот Epic Games Launcher и да овозможите автоматско ажурирање на играта. Со инсталирање на Epic Games Launcher, добиваме пристап до корисна алатка за управување со сите игри што сме ги преземале и оние кои…

Прочитај повеќе

Врати од Roblox

Кодови на Roblox DOORS (сеп. 2022)

Roblox DOORS се издвојува како иновативен концепт на ова поле. Да се ​​стигне до крајот на играта е главната цел. За да избегате од непознат непријател, френетично ќе ги истражувате многуте одаи на големата палата. Ќе ви треба…

Прочитај повеќе

Состојба на опстанок

Главен водич за состојба на опстанок: EXP, таленти и брзини за шефот

Како да го подигнете вашиот началник во состојба на опстанок, поени за искуство на фарма и да ги искористите тие поени за да купите корисни таленти за вашата армија или економија се опфатени во овој корисен водич. Ја играш улогата на шеф…

Прочитај повеќе

роблокс 2

Список на промо кодови на Roblox мај 2022 година - бесплатни предмети и облека

Дали сте заинтересирани за промотивниот код на Roblox? Исто така, достапни се многу промо кодови за настани и подароци на Roblox што ви овозможуваат да добиете бесплатни виртуелни производи како облека и додатоци. Нема потреба да купувате додатоци; нови кодови…

Прочитај повеќе

Како да играте Super Mario 64 на прелистувачот

Како да играте Super Mario 64 на прелистувач во iPad, iPhone и на Mac

Ако имате веб-прелистувач и практично кој било уред, дури и вашите производи на Apple, сега можете да ја играте класичната игра Super Mario 64 која првпат беше откриена од Nintendo Life. Проектот GitHub наречен „Super Mario 64 decomp project“…

Прочитај повеќе

ПОСЛЕДНО ЗАСИЛНИШТЕ S1 HERO ONE TECH TRAVELER HERO

Херои за преживување на последното засолниште: фрагменти од херој, ниво нагоре, вештина

Ајде да го разгледаме нашиот детален водич за хероите за опстанок на последното засолниште и да научиме како да го искористите максимумот од уникатните способности, квалитети и вештини на вашите херои. Ќе се нурнеме со глава во делот за херои и ќе ја апсорбираме секоја нијанса. …

Прочитај повеќе

maxresdefault

Список на нивоа за сите ликови во Raid: Shadow Legends Ranked

Raid: Shadow Legends се одликува со голема екипа на ликови што може да се играат. Може да биде тешко да се процени дали новиот член на тимот е навистина добар, па затоа ја составивме оваа листа на нивоа за да ви помогнеме. Од највисоките ешалони до…

Прочитај повеќе

Bloodborne PSX Demake Хитрини

Список на Bloodborne PSX Demake измами и инструкции како да ги користите

Bloodborne PSX demake, игра направена од обожаватели произведена од LWMedia, има измами. Никогаш не можете премногу да се забавувате со демајк игрите, кои можат да бидат навистина интересни. Уште подобра е демајк-играта која овозможува користење на измамници во…

Прочитај повеќе