Способности и знаење: Apex Legends Mobile Fade

Ignacio Huaman, првиот од многуте Apex Legends Mobile-First Legends, Fade. Сè додека не се додаде во главната серија Apex Legends, Fade ќе биде достапен само во Apex Legends Mobile. Како и во главната игра за Legends, Fade има…

Прочитај повеќе

Бесплатни кредити со шифрите на воениот тајкун за мај 2022 година

Воени тајкунски кодови мај 2022 година

Дали сакате бесплатни кредити во воениот тајкун Роблокс? Во оваа статија даваме кодови за воени магнати за мај 2022 година за да добиете бесплатни кредити. Сега можете да ги користите најновите кодови на Roblox Military Tycoon во играта за да добиете…

Прочитај повеќе

Шифри за симулатор за миленичиња X (мај 2022 година): бесплатни дијаманти, засилувања за монети и джинджифилово

Симулатор за миленичиња X

Најдете ги сите шифри за откупување за шарената и забавна игра Roblox Pet Simulator X за да добиете бесплатни дијаманти, засилувања за монети и повеќе. Дојдовте на вистинското место ако ги барате најновите кодови за откупување за Pet Simulator…

Прочитај повеќе

Како да го користите Amazon Echo за да слушате објави на Apple

Amazon Echo може да биде центар на сета забава во вашиот дом. Ова вклучува слушање подкасти, музика или што било друго што репродуцира звук на вашиот Fire TV.

Следното ажурирање Halo Infinite ќе го врати пиштолот на резервоарот

Производителот на Halo Infinite, 343 Industries, рече дека „тенк пиштолот“ на играта ќе биде повторно додаден во кампањата во претстојното ажурирање. Тенк пиштолот е популарно оружје меѓу брзите тркачи бидејќи е како пренослива верзија на…

Прочитај повеќе

Deathloop започна со FSR 2.0 на AMD и клучните карактеристики за пристапност

Deathloop лансиран со FSR 2.0

Deathloop е првата игра што доби AMD FSR2.0. Во неодамнешната лепенка, денес, исто така, додаде посветен режим на фотографии и голем број подобрувања за пристапноста. Производителите на чипови се во средина на револуција за зголемување на резолуцијата, ако не сте забележале. Тоа е…

Прочитај повеќе

Најновото ажурирање на Steam Deck додава најбараните функции

Меѓу најдобрите карактеристики на Steam Deck е како преносливиот компјутер за игри ја користи својата AMD RDNA 2 графика и батеријата од 40 ват-час до својот најголем потенцијал. Настрана од можноста за гасење на процесорот, графичкиот процесор и ограничувачот на играта…

Прочитај повеќе

Bethesda ги одложи Starfield и Redfall до 2023 година

Батесда

Според твитот од Bethesda, најголемиот претстоен блокбастер од Bethesda во сопственост на Мајкрософт е одложен за првата половина на 2023 година. Како знак на објавувањето на The Elder Scrolls V: Skyrim, играта првично беше планирана да биде ...

Прочитај повеќе

Sonos ги претстави Ray, Voice Control и нови Roam бои

Новите производи на Sonos протекоа во последниве недели, но компанијата сега ги официјализираше сите. Sonos Ray, Sonos Voice Control и неодамна протекоа нови бои за преносливиот звучник Sonos Roam беа официјално објавени денеска. …

Прочитај повеќе

Pixel 6a на Google ќе пристигне во Индија подоцна оваа година

Пиксел 6a

Радувајте се за ентузијастите на Pixel од Индија! За прв пат по повеќе од две години, паметен телефон Google Pixel ќе биде достапен во Индија кога неодамна претставениот Pixel 6a ќе излезе во продажба. Се шпекулираше дека Pixel 6a е…

Прочитај повеќе