Втората генерација на Amazon Echo пупки се продаваат за 2 долари

Сподели на:

Амазон можеби малку го олесни изборот на вистински безжични слушалки. На втора генерација на Amazon Echo Buds, интернет трговецот прави продажна цена од 2 долари за обичната верзија и 90 долари за моделот со футрола за безжично полнење. Тоа ги прави поевтини од многу неслободни слушалки, особено оние со слични карактеристики како активно поништување на шум.

Овие не се најзвучните подлоги за уши, но комбинираат пристоен квалитет со предности што е тешко да се добијат дури и при нормална цена, како што се ANC, водоотпорност IPX4 и поддршка за Alexa. Ова може да биде билет само ако сакате да го погодите надворешниот свет или да додадете звучна песна на вашите тренинзи.

Границите најмногу се должат на недостатокот на извонредни достигнувања во други области. Ќе треба рачно да го финиширате аудиото за да го искористите максимумот и квалитетот на повикот е неспектакуларен. Петте часа слушање со ANC се здрави, но не многу повеќе. Поради нивната основна парична вредност, ги купувате Echo Buds - тие често прикажуваат подеднакво буџетски ориентирани опции.

Втората генерација на Amazon Echo пупки се продаваат за 2 долари
Слика кредити Амазон

Карактеристики на втора генерација на Amazon Echo Buds

 • Динамично поништување на аудио и активен шум (ANC) – Премиум звучниците обезбедуваат чисти, избалансирани звуци. Дизајнот за во уво е запечатен и бучавата во заднина е ограничена со ANC.
 • Малите, лесни и отпорни на пот ехо пупки имаат безбедно персонализирано вклопување што е направено да се движи со вас.
 • Забава без раце - Echo Buds работи за проследување музика, репродукција на подкасти и читање аудио книги со апликацијата Alexa - само прашајте.
 • Долготрајна батерија – Добијте до 5 часа репродукција на музика со секое полнење, со куферот за полнење до 15 часа. Брзото полнење од 15 минути овозможува музика до два часа.
 • Оставете го телефонот во вашиот џеб – повикувајте се со вашиот глас, креирајте потсетници, додавајте ставки во списокот за купување или дури започнете сесија на медитација.
 • Работи со други асистенти - компатибилни со iOS и Android и поддржува пристап до Siri и Google Assistants.
 • Замислен да ја зачува вашата приватност - Амазон не е одговорен за продажба на вашите лични податоци на други. Ехо пупките се конструирани со неколку слоеви на заштитни мерки за приватност, вклучувајќи ја и можноста за замолчување на микрофоните на Alexa.

Недостатоци на втора генерација на Amazon Echo пупки

 • Траењето на батеријата не е извонредно
 • ANC не ги исполнува најдобрите.
 • Алекса насекаде
 • Панели на допир кои се премногу чувствителни
 • Само IPX4 сертификат
 • Посебната подлога за безжично полнење на Anker троши само 5W.
 • Нему му недостасува особено длабок бас и чисти високи.

Прочитај повеќе | Која паметна брава за врата да ја купите за вашиот дом во 2021 година?

Оставете коментар